Wyprawy zagraniczne - Wędkarstwo Morskie - Rejsy Na Dorsze, Dorsz, Rejsy Wędkarskie, Wędkarstwo Morskie, dorsze-wyprawy.pl

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 REGULAMIN (zapoznaj się) dla uczestników wyprawy- imprezy turystycznej

 

Informacje dla wędkarzy jadących z naszą firmą do Norwegii :

 

1) BAGAŻ (maksymalna ilośc opisana w regulaminie) :

torba ( lub plecak) "podręczna",

którą każdy wędkarz ma przy sobie w autokarze podczas podróży i w kabinie na promie.

  W torbie "podręcznej" powinno znajdować się : dokumenty- wystarczy dowód osobisty (nie potrzeba paszportu), kosmetyki i środki czystości, ręcznik, bielizna i rzeczy na przebranie, aparat fotograficzy, kanapki ,napoje, itp. - czyli wszystko to co będzie nam potrzebne na około 2 dni podróży.

- torba lub walizka podróżna ,

 spakowane powinny być do niej rzeczy potrzebne na nasz pobyt w Norwegii, nie należy zabierać niepotrzebnych rzeczy i sprzętów, co ważne po spakowaniu naszyego autobusu nie będzie dostepu do tej walizki, nie ma również takich  możliwości podczas rejsu promem do Szwecji lub innych rejsów promem, dlatego niezbędne rzeczy na podróż należy mieć spakowane do bagażu "podręcznego". Każdy uczestnik powinien mieć  1 dużą torbę lub walizkę, jeżeli będzie miał więcej bagaży to należy ten fakt zgłosić przed wyjazdem do organizatora.

- wędki i sprzęt wędkarski

 najlepiej spakowane wędziska (kije) w specjalny futerał lub pokrowiec do tego przeznaczony, przynęty i pozostały sprzęt w torbach lub skrzynkach do tego przeznaczonych

-pojemnik styropianowy ( około 60x40x35 cm.) do transportu ryb w drodze powrotnej- ważne : max. 1 pojemnik dla uczestnika, można go zakupić w naszej firmie po wcześniejszej rezerwacji. Ryby w takim pojemniku bez problemu przez 2-3 dni pozostają zamrożone.

Uwaga !

nie zabieramy plastikowych lodówek turystycznych ! -zabierają cene miejsce i są nam tak naprawdę niepotrzebne.Poniżej ilości i limity jakie obowiązują w Norwegii  ( dla jednej osoby) :do Norwegii można wwieźć max. 1 litr alkoholu (powyżej 22 %) np.wódka lub whisky +1,5 litra piwa

lub 5 litrów piwa , albo 3 litry wina i 4 piwa

Uwaga ! wwóz alkoholu powyżej 60% ( np. spirytus) jest traktowany jako przestępstwo i na równi z przemytem narkotyków !

papierosy max.200 sztuk, czyli 10 paczek

 

limit wywozu ryb z Norwegii  (na 1 osobę): ZMIANA OD ROKU 2021 !!!

max. 18 kg. ryb lub filetów

 

W Norwegii obowiązuja równiez wymiary ochronne ryb :

Minimum :

Dorsz 47cm

Sei (Czarniak) 32 cm

Plamiak 44 cm

Halibut 80 cm

Makrela 30 cm

 

UWAGA ! Każdy z uczestników na swoją odpowiedzialność zabiera większą ilość rzeczy czy ryb niż jest dozwolona w przepisach i ponosi za to pełną odpowiedzialność.

Organizator może odmówić przewozu  takiego bagażu w przypadku rażąco -za dużej ilości ponad dopuszczalne przepisy.

Kary w przypadku kontroli są bardzo wysokie !  2) PODRÓŻ:

- Nie zabieramy zbyt dużo przygotowanych w domu kanapek, tylko tyle ile zjemy w ciągu pierwszych  12 godzin podróży. Na promie , którym płyniemy do Szwecji rejs trwa 12 lub 19 godzin ( w zależności od połączenia) i można tam zjeść w jednej z kilku restauracji obiad w cenie około 30-40 zł., śniadania to koszt około 20-30 zł. Na naszą podróż proponuję zabrać krojony- świeży chleb, jakieś puszki z wędliną lub inne posiłki, które nie zepsują się nam po kilkunastu godzinach podróży, np. pakowane kabanosy, wędzone kiełbasy, puszki z wędliną, itp. Zabieramy również napoje lub wodę mineralną, koniecznie w zakręcanych butelkach.

 

- kabiny na promie (Polska-Szwecja) są 4-osobowe z WC i prysznicem, jest pościel + ręczniki- starajmy się nie pić  alkoholu (lub ograniczyć)  podczas podróży autobusem, jest na to odpowiedni czas ( 7 dni) na miejscu w naszej bazie wędkarskiej w Norwegii lub ewentualnie na promie do Szwecji lub do Polski... - podczas podróży naszymi autobusami robimy dosyć często przystanki (postoje) na trasie podróży - około co 2-3 godziny jazdy, jest wtedy czas na zrobienie sobie np. kanapki czy innych posiłków,

 

- warto mieć ze sobą trochę walut na ewentualne zakupy w trakcie podróży , w Szwecji- korony szweckie (SEK), w Norwegii-korony norweskie (NOK), w przypadku podróży przez Litwę-Łotwę-Estonię-Finlandię to tam płacimy w Euro.

 Wygodniej jest natomiast płacic kartą bankową-kredytową , kosztowo (po przeliczeniu przez bank) wychodzi to samo a bez zbędnej wydawanej reszty drobnych pieniędzy, z którymi później nie ma co zrobić... Wszędzie w Norwegii i Szwecji można praktycznie płacić kartą i jest to tam bardzo popularne, na promie StenaLine również ( w restauracji i w sklepie), na promach można płacić gotówką w polskich zł., koronach szweckich, lub Euro. Ceny alkoholi i innych produktów w sklepie na promie są porównywalne do tych w polskich sklepach.

 

3) POBYT W BAZIE WĘDKARSKEJ :

- na miejscu w naszych pokojach mamy pościel- nie zabieramy jej z domu !

- zabieramy własne ręczniki i środki czystości,

- pokoje, w zależności od miejsca : od 2 do 4 osób, łóżka pojedyncze lub piętrowe

- zabieramy tylko niezbędne rzeczy do ubrania na nasz pobyt , jest równiez możliwość na miejscu w bazie wędkarskiej wyprania ubrań w pralce. 

- w każdej bazie wędkarskiej jest łącze internetowe- WiFi, bez problemów działają równiez telefony komórkowe (musi być włączony roaming)

-Jeżeli ktoś zażywa jakieś leki itp. rzeczy należy pamiętać aby zabrać ze sobą odpowiednią ilość na czas pobytu (wyprawy), warto zabrać rónież jakieś podstawowe tabletki przeciwbólowe, itp., jakiś plaster, itd.

- ubrania wędkarskie : najlepiej kombinezon wędkarski (nieprzemakalny, pływający) , jeżeli nie mamy to ciepłe rzeczy , nieprzemakalna kurtka , lub peleryna, buty (najlepiej 2 pary) - nie musimy koniecznie zabierać kaloszy (na naszych łodziach raczej nie będziemy stali w wodzie), buty muszą być ciepłe i nieprzemakalne...jakieś laczki czy kapcie do chodzenia w naszej bazie wędkarskiej ( w domu),

warto mieć dwa komplety ubrań wędkarskich ( na łódź) w razie przemoczenia (w Norwegii bardzo często pada deszcz)

- zapewniamy pełne wyżywienie na miejscu, także nie zabieramy swoich posiłków czy produktów. Jeżeli wśród uczestników są osoby, np. wegetarianie, innych wyznań czy obyczajów, lub uczulone na jakieś potrawy czy produkty to koniecznie należy zgłosic ten fakt do organizatora przed wyjazdem.

- zapewniamy również kawę, herbatę i napoje : wody mineralne (czyste i smakowe), różne inne soki lub napoje,

- na miejscu posiłki z naszych produktów przygotowuje tylko i wyłącznie nasz kucharz, jedzenia jest bardzo dużo i gotowane jest ze świeżych składników (w większości kuchnia tradycyjna- domowa).

- podczas pobytu w naszej bazie wędkarskiej nie ma możliwości zrobienia zakupów w sklepie czy wyjazdu do centrum handlowego , należy wszystkie potrzebne rzeczy zakupić przed wyjazdem lub w trakcie podróży. W drodze powrotnej do Polski jest przewidziany natomiast czas na wizytę w centrum handlowym lub innym sklepie i zakup np. żywności , pamiątek czy innych rzeczy.

- Należy pamietać, że w Norwegii jest wszystko bardzo drogie (około 3 x droższe niż w Polsce) i np. alkohol bardzo trudno dostępny i bardzo drogi (dla przykładu: paczka papierosów Marlboro to około 60 zł.!, w Szwecji około 25 zł.)...

 

4) ŁODZIE :

- w zależności od miejsca wyprawy, przeważnie są łodzie około 5-6 metrów długości i silniki 30-40 KM, lub około 6-7 metrów i 100 KM silniki,

- pływamy po max. 4-6 osób na jednej łodzi (minimum 3 osoby)- w zależności od miejsca wyprawy i rodzaju łodzi,

- paliwo do łodzi płatne przez uczestników - koszt około 10 zł./litr

- każdy ze sterników na łodzi  odpowiada za powierzony sprzęt , tj. łódź, silnik, wyposażenie,

- każdy z uczestników wpłaca kaucję u właściciela obiektu za łódź , jednak zależne jest to od miejsca pobytu, nie we wszystkich bazach pobierana jest kaucja ( po około 100 Euro za osobę), która może stanowić zabezpieczenie za ewentualne uszkodzenia łodzi lub sprzętu.

Uwaga !

Żadne ubezpieczenie turystyczne nie obejmuje odpowiedzialności za uszkodzenia łodzi.

- nie dopuszczamy do wypłynięcia łodzią osób po spożyciu alkoholu, nie zabieramy również alkoholu na łódź .

 Należy pamiętać, że w przypadku uszkodzenia  łodzi lub np. akcji ratowniczej jeżeli jakaś osoba jest po spożyciu alkoholu nie obowiązuje żadne ubezpieczenie !

5) SPRZĘT WĘDKARSKI :

- jeżeli ktoś ma wątpliwości jaki sprzęt powinien zabrać do Norwegii to udzialamy takich porad telefonicznie

- istnieje mozliwość wypożyczenia wędki przez naszą firmę (mamy zawsze kilka kompletów zapasowych)

- uczestnicy nie zabierają więcej niż 2-3 wędki na osobę ze względu na ilość zajmowanego miejsca- 1 opakowanie/ osoba

- kije (wędziska) powinny być spakowane w specjalne torby lub tuby przeznaczone do transportu, można również "luzem" zapakować do naszego autobusu taki sprzęt, ale istnieje większe ryzyko ewentualnego uszkodzenia, nie ponosimy za to odpowiedzialności

- kołowrotki, przynęty i pozostały sprzęt powinien być spakowany do skrzynek lub pojemników przeznaczonych do tego celu,

-koniecznie każdy zabiera oprócz niezbędnego sprzętu służącego do połowu ryb sprzęt do "obróbki" ryb, tj. dobry ostry nóz do filetowania, jakieś pojemniki czy torebki foliowe na filety z ryb (do zamrożenia), można zabrać jakiś fartuch ochronny i rękawice.

-jeden pojemnik styropianowy na osobę do transportu ryb (informacja o nim powyżej) 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to skorzystaj z zakładki "kontakt." ,

prosimy dzwonić  ( tel. 502 688 774 ) i pytać

- jesteśmy do Waszej dyspozycji.